fbpx
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google

3 ieradumi, kas pastiprina Tavu inficēšanās risku

Tēma, Covid vīruss tagad ir aktuālāka kā jelkad. Visa pasaule satraukumā uzdod sev jautājumu, kas notiks tālāk? Kā pasargāt sevi no iespējas inficēties? Kā justies drošākam par savu veselību. Šajā rakstā uzzināsi trīs pavisam vienkāršus paņēmienus, kā samazināt iespēju tikt pie nevēlamajiem mikrobiem.

Zemāk aprakstīti 3 ieradumi, kas pastiprina Tavu inficēšanās risku, tos šajās dienās vajadzētu izskaust. Ievērot šos ieteikumus, tas protams katra paša ziņā, tomēr der atcerēties seno, labo sakāmvārdu “Kas pats sevi nesargā, to arī Dievs nesargās“.

Ikdienā cilvēki vēl joprojām turpina apmeklēt dažādus pārtikas veikalus. Kā zināms, tad “atbildīgākie” veikalu tīkli ir nodrošinājuši savus apmeklētājus ar dezinfekcijas līdzekļiem. Daži tomēr vēl nē. Jūs ienākat veikalā, sasmērējat rokas ar šo dezinfekcijas šķidrumu, taču ko jūs darāt pēc tam? Lūk ko – nepacietīgi bāžat savas rokas pie sejas (mutes) turpat veikalā, vai tikko izejot laukā no tā. Tur nav vajadzīga zinātne, pietiek pastāvēt pie veikala un katrs pats par to varēs pārliecināties savām acīm.

1. Našķi, cepumi, konfektes, dažādi citi gardumi.

3 ieradumi, kuri pastiprina Tavu inficēšanās risku

Nopērkot čipsu paciņu, cepumus, vai jebkādu našķi, daudzi no jums nemaz nesagaida mājās nonākšanas brīdi. Kā tikko par preci samaksāts, tā raujat paku vaļā un mielojaties ar tikko nopirktajiem labumiem. Atverot iepakojumu ar rokām, kas tikko skārušas veikala plauktus, iepirkuma ratiņus, kases lenti, u.c. priekšmetus, jūs tiešā veidā ļaujiet mikrobiem nonākt jūsu elpceļos. Ieteikums – aizbrauciet mājās, pārberiet iepakojuma saturu kādā traukā, vai maisiņā. Lietojiet tos tikai tad, kad esat rūpīgi nomazgājuši savas rokas.

2. Dzērieni (jo sevišķi tie, kuri dzerami no skārdenēm, vai plastmasas pudelēm).

3 ieradumi, kuri pastiprina Tavu inficēšanās risku

Šeit ir tieši tas pats stāsts, ieradums un līdz ar to arī komentārs. Vairums cilvēki pērk dzērienus (limonādes, sulas, minerālūdeņus) tādēļ, ka viņiem slāpst. Šī ir viena no preču grupām, kuras tiek patērētas teju vai uzreiz pēc to iegādes. Tātad, atkal jau ar savām rokām, ar kurām tikko esat pieskārušies dažnedažādiem priekšmetiem turpat veikalā, verat vaļā pudeles un bāžat tās pie mutes. Neviens nesaka, ka nav jāpērk dzērieni un jāremdē savas slāpes. Ieteikums varbūt būtu nokļūt līdz mājām, kur šo dzēriena saturu varat ieliet “savā” krūzē / glāzē. Cits variants atkal būtu, pirms lietošanas dezinficēt šo tikko iegādāto dzēriena pudeli / skārdeni.

3. Tabakas izstrādājumi

Smēķēšana pastiprina Tavu inficēšanās risku

Smēķēšana jau vispār ir kaitīga pašā saknē, tomēr ja runājam par konkrēto, augstākminēto tēmu tad arī šis ir viens no ieradumiem, kuru pielietojot pilnībā pazūd jēga no jelkādas izsargāšanās. Jūs iegādājaties savus tabakas izstrādājumus un tikko izejas laukā no veikala liekat smēķi zobos. Ārsti saka, ka smēķētājiem šis vīruss ir pat bīstamāks, nekā pārējiem. Tāpēc, ja reiz ir plānā atmest smēķēšanu, tad šis ir viens no labākajiem brīžiem kad to izdarīt.

Šie ir tikai 3 ieradumi, kuri pastiprina Tavu inficēšanās risku. Kāpēc aprakstīti tieši šie? Tāpēc ka mediķi skaidri un gaiši ir pateikuši – “Šajā aktīvajā vīrusa izplatīšanās laikā izvairieties no roku likšanas pie sejas, acīm un mutes!” Protams, ir daudz un dažādu citu ikdienišķu ieradumu, kurus būtu labi pamainīt. Tieši tā iemesla dēļ, lai mazinātu tiešu roku saskarsmi ar muti (uzreiz pēc kādas sabiedriskas vietas apmeklējuma). Pretējā gadījumā, ja diendienā to vien darāt, kā staigājat apkārt un liekat savas rokas pie sejas, jēga no visiem citiem izsargāšanās paņēmieniem krasi samazinās.

Jo vairāk cilvēks zin, jo gudrāks viņš kļūst! Jo gudrāks cilvēks, jo apzinīgāks! Izglītojiet cilvēkus sev apkārt!

Centieties maksimāli ievērot noteiktās regulas un maksimāli izvairīties no dažādu sabiedrisku vietu apmeklējuma. Lidostas apmeklēt vairs nav vajadzības. Veikalus (ja tas nepieciešams) apmeklējiet retāk, plānojiet pirkumus laikam uz priekšu. Pievērsiet lielāku uzmanību apkārt notiekošajam. Sāciet katrs ar sevi! Nav viegli tagad, nav zināms kā vēl būs. Esiet iecietīgi, bet kas pats galvenais – atbildīgi!

Izglītojiet sevi un savus tuviniekus. Dalieties ar šo rakstu, tā jūs izglītosiet viņus un vairāk pasargāsiet no inficēšanās riska.

Rakstu sagatavoja: Oskars Skarnelis

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Citi interesanti raksti

Pieraksties jaunumiem un uzzini vairāk!

Seko man sociālajos tīklos

Vēlies uzzināt kā PIESAISTĪT vairāk klientuS?

Mani iknedēļas padomi Tev noteikti noderēs, pieraksties!